GEZİLESİ YERLER349 €

Floransa - Venedik Turu

1.GÜN İSTANBUL – VERONA – VENEDİK

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali Tailwind Hava Yolları kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 07.30’da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Tailwind Hava Yolları’nın TWI 175 sayılı özel seferi ile saat 10:00’da Verona’ya uçuş. Yerel saat ile 11.30’da varış.  Varışımızı takiben havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile Verona’ya hareket. Varışımızı takiben Verona şehir turu. Turumuzda tarihteki en büyük aşk hikayesine konu olmuş Romeo&Julietin evi, Verona Arena’sı, değişik mimarisiye Scaligero Köprüsü ve Verona Katedrali görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Venedik’e hareket. Tronchetto meydanına varışın ardından kısa vapur yolculuğu ile San Marco Meydanı’na varış ve panoramik şehir turu. Şehir turumuzda ünlü San Marco Meydanı ve Kilisesi, mahkumların ceza evine girmeden önce son bir kez Venedik’e baktığı Son Nefes Köprüsü, Büyük Kanal ve üzerinde bulunan Rialto Köprüsü, Dükler Sarayı, Çan ve Saat Kulesi ve Giorgio Maggiore Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Venedik`in sembolü olan Gondol turu (25 Euro). Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.


2.GÜN VENEDİK

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Ljubljana & Bled Gölü (80 Euro) turuna katılma imkanı. Bohinj buzulunun etkisi ile oluşan Bled Gölü, 2km uzunluğunda ve 1.3 km genişliğindedir. Göl etrafındaki tepeleri, sudaki yansımalarını, geleneksel teknelerini, üzerinde kilise bulunan muhteşem adasını göl kenarındaki kuğularını fotoğraflamaya doyamayacaksınız. Göl çevresinde yürüyüş yaparak veya bisiklet kiralayarak keyifli zaman geçirebilirsiniz.Tur sonrası Ljubljana’ya hareket. Varışın ardından panaromik şehir turu. Şehir turumuzda göreceğimiz yerler arasında Ljubljana Nehri, Parlamento binası, Ljubljana Üniversitesi, Eski meydan ve St.Nicholas Katedrali var. Tur sonrası Venedik’e dönüyoruz. Geceleme otelinizde. 

3.GÜN     FLORANSA

Sabah kahvaltısının ardından Floransa’ya hareket ediyoruz. Güzergâh üzerinde ekstra olarak düzenlenecek olan Bologna turuna katılma imkanı (25 Euro). Neptün Çeşmesi, Piazza Maggiore(Büyük Meydan), Eski Borsa Binası,Avrupanın ilk üniversite binası,Quadrilatero(eski pazar) Garisenda ve asinelli kuleleri görülecek yerler arasında. Turumuz sonrası Floransa’ya varışın ardından panoramik şehir turu. Turumuzda Floransa’yı ikiye ayıran Arno Nehri, kuyumcularıyla ünlü Ponte Vecchio köprüsü, Medici Aile’sinin Floransa’ya hüküm sürdüğü Palazzo Vecchio, Rönesans’ın baş yapıtlarından olan Herkül ve Davut heykellerine ev sahipliği yapan Piazza Della Signoria, İtalya’nın en yüksek 3. Kubbesine sahip olan Santa Maria del Fiore Duomo’su ve kapısıyla ünlü Vaftizhane görülecek yerler arasındadır.Tur bitiminde Montecatini`deki otelimize transfer. Geceleme otelimizde.


4.GÜN VERONA – İSTANBUL  

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Pisa (40 Euro) turuna katılma imkanı.. Pisa’da İtalya’nın simgesi haline gelen eğik Pisa Kulesi ve hemen yanında bulunan Miracoli Meydanı görüldükten sonra Verona havalimanına yola çıkıyoruz. Varışımızı takiben bagaj ve check-in işlemlerinin tamamlanmasının ardından Tailwind Hava Yollarının TWI 176 sayılı özel seferi ile saat 16.00’da İstanbul'a hareket. Yerel saat ile 19.30’da İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.

Oteller

 

İki/Üç kişilik odada kişi başı

Tek Kişilik oda farkı

0 – 2 Yaş

3 – 12 Yaş

3* 4*

€ ,-349

€ ,-100

€ ,-150

€ ,-339

Not: Değerli misafirimiz, yukarıda size sunmuş olduğumuz fiyatlarımız havayollarının açıklamış olduğu en düşük ücretler baz alınarak oluşturulmuş olup rezervasyon anında değişiklik gösterebilir.

Fiyata Dahil olan hizmetler

• Özel Havayolları ile İstanbul {Sabiha Gökçen Havalimanı} – Bologna – Roma – İstanbul {Sabiha Gökçen Havalimanı}  dış hatlar, gidiş/dönüş uçak bileti

• Havalimanı vergileri ve yer hizmetleri

• Havaalanı – Otel  - Havaalanı gidiş/dönüş transferi

• Belirtilen kategori otellerde Roma’da 2 , Montecatini’de 1 gece oda/continental  kahvaltı konaklama  Roma ve Floransa Panoramik şehir turları ve şehirlerarası transferleri

• Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

• İtalya’da otele ödenen şehirde konaklama vergileri 

• Seyahat Sigortası


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

• Vize ücreti ve Hizmet Bedeli  Kişisel Harcamalar

• Yurtdışı çıkış konut fonu bedeli

• Ekstra turlar

• Öğle ve akşam yemekleri ile içecekler

• Tüm Müze ve Ören yeri girişleri 


Önemli Notlar

ü  Paket tura katılacak sayının ( Minimum 40 kişi ) yeterli olmaması durumunda 21 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.

ü  Uçak saatine bağlı olarak tur programının akışında değişiklik olabilir.

ü  Triple yani 3 kişilik konaklamalarda, iki kişilik odaya 3.yatak ilave olarak konulmaktadır.

ü  Continental kahvaltı ayrı grup salonunda verilmektedir.

ü  Ekstra turlar minimum 15 kişi katılımı ile gerçekleşmektedir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmayı arzu etmeyen konuklarımıza en uygun konaklama tesisinde serbest zaman verilir.

ü  Floransa otelleri, Montecatini bölgesinde bulunur.

ü  Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır.

ü  Ödeme anındaki döviz kuru geçerlidir.

ü  Acentemiz, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup,28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareketten 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir.

ü  Yurtdışı gezilerinde tur bitiş tarihi itibarı ile en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir.

Adınız
Planlanan Seyahat Tarihi
Email Adresiniz
Telefon Numaranız
İstekleriniz & Beklentileriniz