GEZİLESİ YERLER499 €

Madrid - Valensiya - Barcelona

01.Gün İSTANBUL – MADRİD

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali Pegasus kontuarında saat 08.00’de buluşma. Check-in işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları’nın PC537 sefer sayılı uçağı ile saat 09:55`te Madrid’e hareket. Yaklaşık 4 saatlik uçuşun ardından yerel saat ile 13:40’da başkent Madrid’e varacağız. Panoramik şehir turumuza, Plaza mayor adı verilen büyük meydan ile başlıyoruz. Bu meydanda 136 bina ve avluya açılan 437 balkon bulunmaktadır. Zamanında bu balkonlardan boğa güreşleri ve engizisyonun yaktığı insanlar izlenmiştir. Şehrin kalbi Puerta Del Sol, Plaza mayor adı verilen büyük meydan, Kraliyet Sarayı’nın halka sesleniş yeri Plaza De Orient gibi eserler, Şehir’in ne kadar zengin olduğunu göstermektedir. Giriş kapısı olarak yapılmış Alcala Kapısı, galerili damları ile göz dolduran Gran Via, Plaza Colon ve Cibeles Meydanı ve Çeşmesi, Cervantes Anıtı da görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Madrid’de ki otelimize varış ve yerleşme. Geceleme otelimizde.

02.Gün MADRİD (SEGOVIA-AVILA)

Sabah otelimizde alınacak kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz, rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Segovia & Avila Turuna katılabilir (65€). Yaklaşık 70 km mesafede bulunan, Kastilya ve Leon bölgesinin en önemli turizm şehri Segovia’ya, kahvaltı sonrası hareket edeceğiz. 2000 yıllık su kemerleri, Plaza Mayor ile iki uçurumun ortasında kurulmuş ve Walt disney’e ilham olmuş Alcazar göreceğimiz yerler arasında. Ardından 110 km mesafede bulunan ve  Sierra Gredos Dağları'nın platosuna kurulmuş Avila’ya doğru yola çıkıyoruz. Birçok soylu ailenin 16. Yüzyılda yerleşmesi nedeniyle “Asil Avila” olarak adlandırılan şehir, Romanesk kiliseleri, ortaçağ Manastırları, Rönesans sarayları ve antik surları ile ünlüdür. Dünyanın en iyi korunan birçok tarihi cazibe eserine sahip Unesco mirasına  girmiş özel bir şehirdir. Manastırı,  İsa Teresa Müzesi, Katedral, Plaza Mayor, El Carmen kapısı ve San Vicente Bazilikası ziyaret edecek yerler arasındadır. Geceleme otelimizde.

03.Gün MADRİD - CUENCA (TOLEDO)

Manzarası, sarp kayaların üzerine inşa edilen asma evleri ile süslü Ortaçağ kasabası Cuenca’yı, yapacağımız kahvaltı sonrası keşfe çıkıyoruz. Dileyen misafirlerimiz yol üzerinde ekstra olarak düzenlenecek olan Toledo Turuna katılabilirler (50€). Otelimizden hareketle güneye doğru yola çıkacağız, Toledo gerçek bir açıkhava müzesi. İspanya’nın eski başkenti, Unesco Dünya Mirası listesinin en önemli kentlerinden biridir. Ülkenin en heybetli katedrali, dünyaca ünlü ressamların eserlerine ev sahipliği yaparak dünyanın sayılı müzeleriyle yarışır hale gelmiştir. El Greco’nun kenti olarak bilinen Toledo, 16. yy’dan günümüze değişmeden gelmeyi başarmıştır. Roma, vizigot, arap, gotik, rönesans mimarisinin izlerini taşıyan yapılar, dar sokaklar, El Greco’nun tabloları, tipik pastaneler, Damascino mağazaları ve tabii ki ünlü katedrali ile turistik bir haç yeridir. Toledo’daki başka bir gelenek Arapların kenti fethettikleri zamandan kalma badem ezmesi imalatıdır. İnsanın ağzını sulandıran bu şekerlemeyi tatmadan Toledo ziyareti bitmiş sayılmaz. Yahudi mahallesi içerisinde yapacağımız yürüyüşün ardından Cuenca’ya hareket. Cordoba Halifeliğin kalbinde, savunma konumunda inşa edilen Cuenca, alışılmadık derecede iyi korunmuş bir ortaçağ şehridir. Huecar Nehri'ne bakan dik uçurumlara asılı İspanya'nın ilk Gotik katedrali, ünlü asılı evleri ile  piskoposluk merkezi olmuştur. Şehrin manzaralı sırtlarına çıkmadan önce, dar sokaklarını adımlarken tarihin büyüsü ile bezenmiş çeşmeleri, küçük kemerleri ve evleri göreceğiz. Geceleme otelimizde. 


04.Gün CUENCA – VALENCIA (ALBARRACIN - TERUEL)

Sabah otelimizde alınacak kahvaltının ardından Valencia’ya doğru yola çıkıyoruz. Güzergah üzerinde bulunan Albarracin & Teruel (50€ / Zorunlu) turumuz düzenlenecektir. Turumuzun ilk durağı 2005 yılında da turizmciler   tarafından “İspanya’nın en güzel kasabası” seçilen Albarracin. İspanya hükümeti tarafından 1961’de “ulusal anıt” ilan edilen Albarracin, silueti göklere kadar uzanan, sarp kayalıkların üzerine tünemiş “kartal yuvası” kalesi ile ünlüdür. Arnavut kaldırımlı dar sokaklarda dolaşırken tarih kokan etkileyici yapılar gözünüze çarpar. Köşe Balkon, Mavi Ev ve Julianeta’nın Evi gibi eşsiz mimari eserleri görüyoruz. Ardından Genç Diego ile Isabel’in trajik aşkının filizlediği Teruel’e doğru yola çıkıyoruz. Bu kasaba 13. yüzyılda yaşanan“Los Amantes de Teruel” (Teruel aşıkları) hikayesi ile ünlüdür. Unesco tarafından koruma altına alınan kasabadaki yapıların mimarisi; Gotik, Romanesk ve İslam stillerinden etkilenmiştir. 14. Yüzyıl’a ait sosyal yaşamın aynası olan eserlerden Çan kuleleri, Teruel merdivenleri ve San Pedro Katedrali göreceğimiz ve fotoğraf molası vereceğiz yerler arasında. Gezi sonrası konaklama yapacağımız Valencia’ya doğru yola çıkıyoruz. 

05.Gün VALENCİA  – BARCELONA

Sabah otelde alınacak kahvaltı ardından Valencia şehir turumuza başlıyoruz. İspanya’nın en büyük üçüncü şehri olma ünvanının yanısıra en büyük limana da sahip şehrin ilk ismi, Latince’de güç ve kuvvet anlamına gelmektedir. Valencia’da panoramik olarak yapılacak şehir turunda; Sanat ve Bilim müzesi, Gotik Katedral, Arena, Belediye Sarayı, Tarihi pazar ve Eski İpek Borsası görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası Barcelona’ya doğru hareket edeceğiz. Varışın ardından panoramik olarak yapacağımız şehir turumuza başlıyoruz. Katalonya Özerk Topluluğu’nun başkenti  ve ünlü Mimar Antoni Gaudi’nin muhteşem eserlerinin buluduğu İspanya'nın ikinci büyük şehri Barselona, sahip olduğu eserlerden ötürü nüfusunun dört katı kadar turisti ağırlamaktadır. Panoramik olarak gerçekleştireceğimiz şehir turumuzda, “Bitmeyen Kilise” olarak da bilinen La Sagrada Familia, İspanya ve Catalunya Meydanı, Gaudi'nin Evleri (Casa Batllo ve Casa Mila), Katalunya Meydanı, La Rambla Caddesi ve Port Olimpic görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelinize transfer. Geceleme otelinizde.

06.Gün BARCELONA (GIRONA-FIGUERAS / FLAMENCO)

Sabah otelde alınacak kahvaltı ardından dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Girona & Figueras Turuna katılabilirler. (65 €). Turumuza, Onyar Nehri’nin kıyısında kurulmuş ve ilk bakışta Floransa’yı anımsatmakta olan, yörenin en zengin şehri olan Girona ile başlıyoruz. Daracık sokakları ve katedrali ile görülmeye değer şirin bir ortaçağ şehri olan Girona ayrıca parfüm filminin sinema çekimlerinin yapıldığı şehirdir.  Panoramik olarak yapılacak turumuzda; Aslan heykeli, Katedral Meydanı, Mezuzalı evler, Yahudi Mahallesi, Rambla ve ünlü mağazaları göreceğiz. Serbest zaman sonrası Pirene dağlarının manzarası eşliğinde Figueras Kenti’ne doğru yola çıkıyoruz. Kasaba öyle etkileyici bir atmosfere sahiptir ki bütün dünyanın hayranlık duyduğu sınır tanımaz ressam Salvador Dali’ye hayatı boyunca ilham kaynağı olmuştur. Burada Ünlü sürrealist ressam “Salvador Dali’nin” kendi elleri ile dekore ettiği müze evi gezeceğiz. Her bir eserinin değeri milyonlarca dolarla ifade edilen bu müzede, ölümsüz aşkı Gala’yı resmettiği, zihinleri zorlayan eserlerinin bulunduğu müzeyi ziyaretimiz  sonrasında otelimize transfer. Akşamını eğlenceli geçirmek isteyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Flemanco turuna katılabilirler. (40€ - 1 içki dahil ve ulaşım hariç) Güney İspanya’da doğup tüm Dünya’ya tanıtılmış, tutkunun, aşkın ve acının dansı Flamenko’yu bir içki eşliğinde seyredeceğimiz bu gösterinin ardından otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.

7.Gün BARCELONA (ANDORRA-MONSERRAT)

Sabah otelde alınacak kahvaltı ardından dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Montserrat & Andorra turuna katılabilirler (75 €).  Turumuzda ünlü mimar Gaudi’nin dini eğitimini almış olduğu şehri geziyoruz. En ünlü eseri olan Sagrada Familia Kilisesi’nin yapımında kendisine ilham kaynağı olan ve deniz seviyesinden 1200 metre yükseklikte bulunan Büyük Montserrat Manastırını görüyoruz. Ardından Berga ve Martinet gibi merkezlerden geçerek İspanya Fransa sınırında bulunan gümrüksüz alışveriş ülkesi Andorra’yı geziyoruz. Doğal güzellikleri ile ünlü Avrupa’nın en küçük devletlerinden biri olan Andorra’da gümrüksüz alışveriş imkânı ile şehir sokaklarında keyifli bir gün geçireceksiniz. Tur sonrası otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.

8.Gün BARCELONA – İSTANBUL

Sabah otelimizde alınacak kahvaltının odaların boşaltılması ardından havalimanına transfer. Check-in işlemlerinin tamamlanmasından sonra Pegasus Havayollarının PC470 sefer sayılı uçağı ile saat 14:10`da İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 18:50`de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu. 

Oteller

 

İki/Üç kişilik odada kişi başı

Tek Kişilik oda fiyatı

0 – 2 Yaş

3 – 12 Yaş

3* Hoteller

€,-499

€ 180,-

€ 150,-

€ 489,-

Not: Değerli misafirimiz, yukarıda size sunmuş olduğumuz fiyatlarımız havayollarının açıklamış olduğu en düşük ücretler baz alınarak oluşturulmuş olup rezervasyon anında değişiklik gösterebilir.

Fiyata Dahil olan hizmetler

• Pegasus HY tarifeli Seferi ile İstanbul {Sabiha Gökçen Havalimanı}-Barselona / Madrid- İstanbul {Sabiha Gökçen Havalimanı} dış hatlar, gidiş/dönüş uçak bileti 

• Havalimanı vergileri ve yer hizmetleri

• Barselona Havaalanı-Otel / Otel-Madrid Havaalanı gidiş/dönüş transferi

• Şehirlerarası Transferler

• Belirtilen kategori otellerde 4 gece oda/continental kahvaltı konaklama 

• Barselona ve Madrid Panoramik şehir turu

• Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti 

• Seyahat Sigortası


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

• Vize ücreti ve Hizmet Bedeli

• Otele ödenen şehir konaklama vergileri

• Kişisel Harcamalar

• Yurtdışı çıkış fonu bedeli

• Ekstra turlar

• Öğle ve akşam yemekleri ile içecekler

• Tüm Müze ve Ören yeri girişleri 


Önemli Notlar

ü  Paket tura katılacak sayının ( Minimum 40 kişi ) yeterli olmaması durumunda 21 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.

ü  Uçak saatlerine bağlı olarak, gezilecek yerler aynı kalmak suretiyle program akışında değişiklikler olabilir.

ü  Triple yani 3 kişilik konaklamalarda, iki kişilik odaya 3.yatak ilave olarak konulmaktadır.

ü  Continental kahvaltı ayrı grup salonunda verilmektedir.

ü  Ekstra turlar minimum 15 kişi katılımı ile gerçekleşmektedir. Yol üzerinde yapılan extra turlara katılmayı arzu etmeyen konuklarımıza en uygun konaklama tesisinde serbest zaman verilir.

ü  Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır.

ü  Ödeme anındaki döviz kuru geçerlidir.

ü  Acentamız, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareketten 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir.

ü  Yurtdışı gezilerinde tur bitiş tarihi itibarı ile en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir.

Adınız
Planlanan Seyahat Tarihi
Email Adresiniz
Telefon Numaranız
İstekleriniz & Beklentileriniz