GEZİLESİ YERLERFırsat $

Bali Singapur Turu, Bali Singapur Balayı

1.GÜN İSTANBUL–SINGAPUR–BALI

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Singapur Havayolları kontuarı önünde saat 10.30´da buluşma. (uçuştan 1 saat önce Singapur Havayolları check-in işlemlerini bitirdiği için 3 saat önceden havalimanında olmanızı rica ederiz.) Singapur Havayolları´nın SQ 391 sefer sayılı uçağı ile saat 13.30´da Singapur´a hareket. Geceyi uçakta geçiriyoruz. Toplam uçuş süresimiz 10 saat 15 dakikadır.

2.GÜN BALI

Sabah saat 05.45´de Singapur´a varış, Silkair Havayollarınına ait MI176 sefer sayılı uçağı ile saat 07.00´da Singapur´dan Bali Denpasar’a hareket, yaklaşık 2 saat 30 dakikalık bir uçak yolculuğunun ardından yerel saat ile 09.35´de Endonezya´nın takım adalarından ünlü Bali Adası´nın başkenti Denpasar´a varış. Endonezya’ya varışımızda on arrival vize bölümünden kişi başı 35USD ücret karşılığında vizemizi alıp ükleye giriş için pasaport kontrolünden geçiyoruz. Bavullarımızı da aldıktan sonra dışarda bizi bekleyen şoförümüz ile buluşuyoruz. Nüfusunun yüzde doksanının Hindu olduğu bu adanın ünlü plajlarından birinde bulunan otelimize transfer, otelimize giriş işlemlerinin ardından sizin için unutulmaz olacak tatiliniz başlangıcı. Bir an önce deniz ve güneşten yararlanmaya başlamanızı öneririz. Geceleme Bali´de.

3.GÜN BALI

Sabah otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından adayı keşif için serbest zaman. Dilerseniz adayı kendiniz keşif edebilirsiniz, dilerseniz bölgede bulunan yerel acentamız tarafından organize edilebilecek olan özel gezilere katılabilirsiniz. Bu turlar ekstra ücrete tabiidir. Bölgeyi daha iyi tanıyabilmeniz için size seçtiğimiz belli başlı kimi gezilere programımızda da yer veriyoruz. Size önerdiğimiz gezilerinden bir tanesi ekstra Kintamani-Volkan turudur. Tam gün sürecek bu turumuz için sabah 08.30 da lobide rehber arkadaşımız ile buluşuyor ve turumuza başlıyoruz, önce Bali´nin geleneksel dansları ile ada kültürünü en iyi yansıtan BARONG DANSI izlenmeye gidiliyor. Daha sonra dünyanın en pahalı ve en kaliteli incileri olan Endonezya incilerinin bulunduğu mağazayı geziyoruz. Buradan Kintamani bölgesine doğru yol alıyoruz. Yol boyunca BATIK-AGAC OYMACILIGI-RESIM sanatlarının geliştiği köyler gezilir, atölyelere insanların nasıl çalıştığı görülür, dileyen yolcularımız için hediyelik eşya alışverişi yapma şansı. Kintamani bölgesine varıldığında yanardağın tam karsısında muhteşem krater gölü manzarasında acık büfe öğle yemeğimizi alıyoruz. Dönüş yolculuğumuz da KUTSAL SU TAPINAGI ziyaret edilir. Kutsal Su tapınağı ziyaretimiz esnasında tapınak bölgesine üzerimizde şort ile girişimize izin verilmiyor, tapınak görevlilerin sağlayacağı yerel Bali kıyafetini giydikten sonra tapınak bölgesine girebiliyoruz, buradan sonra Bali´nin dünyaca ünlü PİRİNÇ TERASLARI görmeye gidiyoruz. Turumuzun sonunda içinde halen yaşanan BALİ KÖY EVİ´nin ziyaretinin ardından turumuz sonra eriyor ve otelimize geri dönüşe başlıyoruz. Turumuz yaklaşık 10 saat sürüyor. Geceleme Bali´de.

4.GÜN BALI 

Sabah otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından dilediğinizce vakit geçirebilmeniz için serbest zaman. Size önerdiğimiz gezilerinden bir diğeri ekstra Tanat Loh turudur. Turumuzun yaklaşık süresi yarım gündür. Bu turumuzu satın alan misafirlerimiz rehberimiz ile öğleden sonra 14.30´da lobide buluşarak tura başlıyor. Önce adanın 2.büyük tapınağı olan MENGWI TAPINAĞI ziyaret ediliyor. Daha sonra Bali´nin simgelerinden, okyanusun üstünde bir kayaya inşa edilmiş olan TANAH LOT TAPINAĞI ziyaret ediliyor. Burada unutamayacağınız gün batımı izlendikten sonra otelimize dönüyoruz. Geceleme Bali´de.

5.GÜN BALI 

Sabah otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından dilediğinizce vakit geçirebilmeniz için serbest zaman. Size önerdiğimiz gezilerinden bir diğeri tam günlük ekstra NUSA LEMBOGNAN Adası turudur. Tam gün süren bu turumuz sabah yaklaşık 08.30 ile 17.30 saatleri arasında sürmektedir. Bu turumuzda Bali´nin yakınındaki NUSA LEMBONGAN adasına gidip, orada bir gün geçirebilirsiniz. Adaya bir katamaran vasıtasıyla ulaşıyoruz. Seyahat sırasında yelkenlinin güvertesinde güneşlenme imkânını kaçırmamanızı öneririz. Kısa seyahatimiz esnasında katamaranda çeşitli ikramlar alıyoruz. Adada limitsiz olarak yararlanabileceğiniz aktivitelerden bazıları; şnorkel, banana boat, altı cam tekne gezileri. Öğle yemeğimizde tadına doyulmaz barbeque alıyoruz, yemek sırasında şarap ve bira ücretsizdir. Ada içinde nehir gezisi yapılır, isteyenler misafirlerimiz günlerine özel plajda güneşlenerek ve denize girerek devam edebilirler. Geceleme Bali´de.

6.GÜN BALI

Sabah otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından dilediğinizce vakit geçirebilmeniz için serbest zaman. Size önerdiğimiz gezilerinden bir diğeri ekstra Raftıng-Fil Safari turudur. Tam gün sürecek bu turumuzda sabah 08:30’da rehberimiz ile lobide buluşup turumuza hareket ediyoruz, turumuzda ilk olarak Ubud bölgesinde rafting noktasına gidilir. Rafting hakkında verilen ön bilgilendirmeden sonra rafting yapılır, rafting sonrası açık büfe öğle yemeği alıyoruz. Rafting in ardında yeni bir deneyim yaşamanız için fil safari alanı olan Taro Parkı´na devam ediyoruz. Fillerle ilgili bilgi verildikten sonra orman içinde 35 dakika süren unutulmaz bir deneyim olan fil gezisi yapılır. Tahminen 7 saat süren bir turdur. Geceleme Bali´de.

7.GÜN BALI–SINGAPUR

Sabah otelimizde alacağımız erken sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılış işlemlerini gerçekleştiriyor ve havalimanına yol alıyoruz, Silkair Havayolları´na ait MI175 sefer sayılı uçak ile saat 10.30’da Singapur´a hareket. Yerel saat ile 13.00 de Singapur´a varıyoruz. Havalimanı-otel transferimiz ve otele yerleşme işlemlerimizden sonra size ekstra tur olarak Gece Safarisini öneriyoruz. Bu turda birçok değişik türdeki hayvanı kendi doğal ortamları içerisinde görme imkanı bulabilirsiniz. Geceleme Singapur´da

8.GÜN SINGAPUR 

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından size şehri keşfetmeye çıkmayı öneriyoruz. Görmenizi önereceğimiz yerler arasında Singapur ve tüm dünyanın bildiği alışveriş merkezlerinin bulunduğu Orchard Road, Doğu sahili, Zafer Abidesi, Çin Mahallesi, Faber Tepesi, Singapur şehrinin simgesi olan Merlion, Srimariamman, Hindu Tapınağı sayılabilir. Öğleden sonra size önereceğimiz ekstra turumuz Sentoza Adasıdır. Bu turda yunusların gösterisini, kendinizi içerisinde yaşayacağınız akvaryum gezisi ve akşam saatlerinde ömrünüz boyunca unutamayacağınız ışık ve lazer gösterisini izleme olanağı bulacaksınız. Geceleme Singapur´da.

9.GÜN SINGAPUR-ISTANBUL

Sabah otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından dilediğinizce vakit geçirip alışveriş yapabileceğiniz serbest zaman. Öğle saatlerinde otelimizden ayrılış işlemlerini gerçekleştiriyoruz, bavullarınızı otelimizin güvenlik odasına teslim ederek gece saatindeki uçağımıza kadar şehirde programımıza devam ediyoruz. Akşam saatlerinde otelimizde transfer aracımız ile buluşup havalimanına geçiyoruz. Havalimanında kişi başı 20.000 Rupia çıkış vergisi ödememiz gerekiyor. Lütfen yanınızda bu kadarlık bir rakamı ayırmayı unutmayınız. 

10.GÜN ISTANBUL

Singapur Havayollarının SQ392 sefer sayılı uçağı ile 01.45´de İstanbul´a hareket, uçakta gece yolculuğu. Türkiye yerel saati ile 07.25´de İstanbul´a varış ve turumuzun sonu. Daima Tutaş Turizm´de buluşmak üzere.

Değerli Misafirlerimiz,

Global durgunluk sebebi ile havayolları ve oteller çeşitli promosyonlar yapmakta ve fiyatlar değişiklikler göstermektedir. Sizler için en iyi fiyatı bulma amacında olan acentamız bu dönemde genel fiyat listesi yayınlamak yerine her bir misafirimiz için ayrı fiyatlandırma yapmayı ve en ekonomik fiyatı size sunmayı hedeflemektedir. Fiyat talebiniz için bizi 0.212.232 37 06 Pbx numaralı telefonumuzdan arayabilir veya tur planlayıcı " http://tutas.net/page/tur-planlayici/ " linkteki formu doldurarak satış danışmanlarımızın sizleri aramasını isteyebilirsiniz.

• Singapur Havayolları ile İstanbul-Singapur-Bali-Singapur-İstanbul Uçuşları,

• Bali`de seçmiş olduğunuz  otelde 5 gece kahvaltı dahil konaklama,

• Singapur`da 4* otelde 2 gece kahvaltı dahil konaklama,

• Her iki şehirde de Havaalanı – Otel – Havaalanı transferleri,

• Havalimanı ve lokal vergiler,

• Seyahat Sigortası


• Kişisel harcamalar

• Öğle ve akşam yemekleri

• Oteldeki minibar kullanımları

• Çevre gezileri


• Pasaportlarınızda mutlaka minimum 6 aylık geçerlilik süresi gerekmektedir. Bir diğer önemli husus ise Endonezya hükümetinin aldığı karar sonucu, Endonezya´da 2003 basım tarihli veya bu tarihten daha yeni basım tarihli Amerikan doları geçerlidir. 2003 yılından önce basım tarihli Amerikan dolarları Endonezya bankaları ve döviz bürolarında değiştirilememektedir. 

Bali, Küçük Sunda Adalarının en batısında yer alan Endonezya`ya bağlı bir adadır. Batıda Cava, doğuda ise Lombok adasının arasında kalır. Başkenti Denpasar`dır.2014 yılı verilerine göre 4.225.000 nüfusa sahip olan adanın 84,5 %`si Hindu geri kalan kesimin çoğunluğu ise Müslümandır. Bali ayrıca Endonezya`nın en turistik adasıdır. Dans, heykelcilik ve resim gibi sanat dalları gelişmiştir.

• Programınız kişiye özel olarak şekillendirilecek olup dileyen misafirlerimiz programın konaklama gün sayılarında değişiklik yapmak isteyebilirler.

Not: Değerli misafirimiz, yukarıda size sunmuş olduğumuz fiyatlarımız havayollarının açıklamış olduğu en düşük ücretler baz alınarak oluşturulmuş olup rezervasyon anında değişiklik gösterebilir.


Adınız
Planlanan Seyahat Tarihi
Email Adresiniz
Telefon Numaranız
İstekleriniz & Beklentileriniz