GEZİLESİ YERLERFırsat $

Bali Turları Bali Balayı Bali Gezisi

1.GÜN İSTANBUL-SİNGAPUR

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Singapur Havayolları kontuarı önünde saat 09.30´da buluşma. (uçuştan 1 saat önce Singapur Havayolları check-in işlemlerini bitirdiği için 3 saat önceden havalimanında olmanızı rica ederiz.) Singapore Havayolları´nın SQ 391 sefer sayılı uçağı ile saat 13.30´da Singapur´a hareket. Geceyi uçakta geçiriyoruz. Toplam uçuş süresimiz 10 saat 15 dakikadır.

2.GÜN SİNGAPUR-BALİ

Sabah yerel saati ile 05.45´de Singapur´a varış, Silk Air Havayollarının MI 176 sefer sayılı uçağı ile saat 06.50´de Singapur´dan Bali”Denpasar”´a hareket, 2 saat 40 dakikalık bir uçak yolculuğunun ardından yerel saat ile 09.35´de Endonezya´nın takım adalarından ünlü Bali Adası´nın başkenti Denpasar´a varış, nüfusunun yüzde doksanının Hindu olduğu bu adanın ünlü plajlarından birinde bulunan otelimize transfer, otelimize giriş işlemlerinin ardından sizin için unutulmaz olacak tatiliniz başlangıcı. Bir an önce deniz ve güneşten yararlanmaya başlamanızı öneririz. Geceleme Bali´de.

3.GÜN BALİ

Sabah kahvaltısından sonra serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz için ekstra olarak alabilecekleri Kintamani-Volkan turu. Tam gün sürecek bu turumuz için sabah 08.30 lobide rehber arkadaşımız ile buluşuyor ve turumuza başlıyoruz, önce Bali´nin geleneksel dansları ile ada kültürünü en iyi yansıtan BARONG DANSI izlenmeye gidiliyor. Daha sonra dünyanın en pahalı ve en kaliteli incileri olan Endonezya incilerinin bulunduğu mağazayı geziyoruz. Buradan Kintamani bölgesine doğru yol alıyoruz. Yol boyunca BATIK-AGAC OYMACILIGI-RESIM sanatlarının geliştiği köyler gezilir, atölyelerde insanların nasıl çalıştığı görülür, dileyen yolcularımız için hediyelik eşya alışverişi yapma şansı. Kintamani bölgesine varıldığında yanardağın tam karsısında muhteşem krater gölü manzarasında acık büfe öğle yemeğimizi alıyoruz. Dönüş yolculuğumuz da KUTSAL SU TAPINAGI ziyaret edilir. Kutsal Su tapınağı ziyaretimiz esnasında tapınak bölgesine üzerimizde şort ile girişimize izin verilmiyor, tapınak görevlilerin sağlayacağı yerel Bali kıyafetini giydikten sonra tapınak bölgesine girebiliyoruz, buradan sonra Bali´nin dünyaca ünlü PİRİNÇ TERASLARI´nı görmeye gidiyoruz. Turumuzun sonunda içinde halen yaşanan BALİ KÖY EVI´nin ziyaretinin ardından turumuz sonra eriyor ve otelimize geri dönüşe başlıyoruz. Turumuz yaklaşık 10 saat sürüyor. Geceleme Bali´de.

4.GÜN BALİ

Sabah kahvaltısından sonra serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz öğleden sonra ekstra Tanat Loh turuna katılabilirler. Turumuzun yaklaşık süresi yarım gündür. Bu turumuzu satın alan misafirlerimiz rehberimiz ile öğleden sonra 14.30´da lobide buluşarak tura başlıyor. Önce adanın 2.büyük tapınağı olan MENGWI TAPINAĞI ziyaret ediliyor. Daha sonra Bali´nin simgelerinden, okyanusun üstünde bir kayaya inşa edilmiş olan TANAH LOT TAPINAĞI ziyaret ediliyor. Burada unutamayacağınız gün batımı izlendikten sonra otelimize dönüyoruz. Geceleme Bali´de.

5.GÜN BALİ

Sabah kahvaltısından sonra serbest zaman. Diyelen misafirlerimiz ekstra tam günlük NUSA LEMBOGNAN Adası turuna katılabilirler. Tam gün süren bu turumuz sabah yaklaşık 08.30 ile 17.30 saatleri arasında sürmektedir. Bu turumuzda Bali´nin yakınındaki NUSA LEMBONGAN adasına gidip, orada bir gün geçirebilirsiniz. Adaya bir katamaran vasıtasıyla ulaşıyoruz. Seyahat sırasında yelkenlinin güvertesinde güneşlenme imkânını kaçırmamanızı öneririz. Kısa seyahatimiz esnasında katamaranda çeşitli ikramlar alıyoruz. Adada limitsiz olarak yararlanabileceğiniz aktivitelerden bazıları; şnorkel, banana boat, altı cam tekne gezileri. Öğle yemeğimizde tadına doyulmaz barbeque alıyoruz, yemek sırasında şarap ve bira ücretsizdir. Ada içinde nehir gezisi yapılır, isteyenler misafirlerimiz günlerine özel plajda güneşlenerek ve denize girerek devam edebilirler. Akşam otele dönüş.Geceleme Bali´de.

6.GÜN BALİ

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra Raftıng-Fil Safari turuna katılmak isteyebilirler. Tam gün sürecek bu turumuzda sabah 08:30 rehberimiz ile lobide buluşup turumuza hareket ediyoruz, turumuzda ilk olarak Ubud bölgesinde rafting noktasına gidilir. Rafting hakkında verilen ön bilgilendirmeden sonra rafting yapılır, rafting sonrası açık büfe öğle yemeği alıyoruz. Rafting in ardında yeni bir deneyim yaşamanız için fil safari alanı olan Taro Parkı´na devam ediyoruz. Fillerle ilgili bilgi verildikten sonra orman içinde 35 dakika süren unutulmaz bir deneyim olan fil gezisi yapılır. Tahminen 7 saat süren bir turdur. Geceleme Bali´de.

7.GÜN BALİ-SİNGAPUR

Sabah kahvaltısından sonra serbest zaman. Öğlen saatlerinden otelimizden ayrılış işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Bavullarınızı otelinizin güvenlik odasına teslim ederek bu muhteşem adaya veda turuna başlayabilirsiniz. Akşam üstü size daha önceden belirtilecek saatte transfer için lobide buluşma ve havalimanına transfer, Singapur Havayolları´nın SQ949 sefer sayılı uçak ile saat 21.45 de Singapur´a hareket, 2 saat 35 dakikalık uçak yolculuğunun ardından saat 00.20´de Singapur´a ulaşıyoruz.

 8.GÜN SİNGAPUR-İSTANBUL

Kısa bir beklemenin ardından Singapur Havayollarının SQ392 sefer sayılı uçağı ile 01.45´de İstanbul´a hareket, uçakta gece yolculuğu. Türkiye yerel saati ile 07.25´de İstanbul´a varış ve turumuzun sonu. Daima Tutaş Turizm´de buluşmak üzere.


Değerli Misafirlerimiz,

Global durgunluk sebebi ile havayolları ve oteller son dönemde sıklıkla promosyonlar yapmakta olup bu yüzden de tur fiyatları değişiklikler göstermektedir. Sizlere en uygun fiyatlı turları sunmak amacında olan şirketimiz bu dönemde genel fiyat listesi yayınlamak yerine her bir misafirimiz için ayrı fiyatlandırma yapmayı ve en ekonomik fiyatı size sunmayı hedeflemektedir. Fiyat talebiniz için bizi 0.212.232 37 06 numaralı telefonumuzdan arayabilir veya tur planlayıcıhttp://tutas.net/page/tur-planlayici/linkteki formu doldurarak satış danışmanlarımızın sizleri aramasını talep edebilirsiniz. 

• Singapur havayolları ile İstanbul-Singapur-Bali-Singapur-İstanbul Uçuşu,

• Bali`de seçmiş olduğunuz  otelde 5 gece kahvaltı dahil konaklama,

• Bali’de Havaalanı – Otel – Havaalanı transferleri,

• Havalimanı ve lokal vergiler,

• Seyahat Sigortası


• Kişisel harcamalar

• Öğle ve akşam yemekleri

• Oteldeki minibar kullanımları

• Çevre gezileri


• Pasaportlarınızda mutlaka minimum 6 aylık geçerlilik süresi gerekmektedir. Bir diğer önemli husus ise Endonezya hükümetinin aldığı karar sonucu, Endonezya´da 2003 basım tarihli veya bu tarihten daha yeni basım tarihli Amerikan doları geçerlidir. 2003 yılından önce basım tarihli Amerikan dolarları Endonezya bankaları ve döviz bürolarında değiştirilememektedir. 

Bali, Küçük Sunda Adalarının en batısında yer alan Endonezya`ya bağlı bir adadır. Batıda Cava, doğuda ise Lombok adasının arasında kalır. Başkenti Denpasar`dır.2014 yılı sayımlarına göre 4.225.000 nüfusa sahip olan adanın 84,5%`si Hindu geri kalan kesimin çoğunluğu ise Müslümandır. Bali ayrıca Endonezya`nın en turistik adasıdır. Dans, heykelcilik ve resim gibi sanat dalları gelişmiştir.

• Programınız kişiye özel olarak şekillendirilecek olup dileyen misafirlerimiz programa Singapur konaklaması ilave edebilir. Bali’deki konaklama gün sayısını arttırabilir veya azaltabilir.


Adınız
Planlanan Seyahat Tarihi
Email Adresiniz
Telefon Numaranız
İstekleriniz & Beklentileriniz