GEZİLESİ YERLER549 €

Balkan Turları - Belgrad Başlangıç

1.GÜN. İstanbul - Belgrad

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali THY  Kontuarı önünde  saat buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben Türk Havayolları’na ait sefer sayılı uçakla saat Belgrad’a hareket, Belgrad’a varış. Pasaport, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından özel otobüslerimizle  birlikte panoramik Belgrad turumuza başlıyoruz. Panoramik Belgrad şehir turumuz sırasında Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

2.GÜN Belgrad - Saraybosna

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından özel otobüslerimizle Saraybosna’ya hareket. Varışımızla beraber panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Avrupa’nın en müstesna çarşısı Başçarşı’da gezintimizi yapıyoruz. Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi’ni geziyoruz. Ardından Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası Hüsrev Bey Camii’ni geziyoruz. Turumuzun devamında Saat Kulesi, Saraybosna’da Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu’nu görüyoruz. Ardından I. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü’nü gezdikten sonra Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesinden su içiyoruz. Son olarak Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen Fatih Camii’ni ziyaret ettikten sonra otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme ve aksam yemeği otelimizde.

3.GÜN Saraybosna - Mostar - Trebinje

Sabah otelimizde alınacak kahvaltı ardından odaların boşaltılması ile beraber özel otobüslerimizle otelimizden ayrılarak  Mostar`a hareket ediyoruz.  Mostar`a varış ardından  yürüyerek yapacağımız şehir turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. (Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir.) Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkıldı, ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Koska Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Turumuzun bitişi ile otantik şehir olan Tribinje`deki otelimize transfer ardından yerleşme. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.Arzu eden misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak organize edilecek olan Dubrovnik akşam turuna katılma imkanı bulacaklar. *(30 EUR )( Bu tura katılabilmek için misafirlerin yeşil pasaport sahibi veya geçerli kullanılabilir Schengen vizesi ya da Hırvatistan vizesi olması gerekmektedir. )

 

Turumuz sırasında Dubrovnik Şehrini akşam panoramik olarak keşfetmeye başlıyoruz. UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi'ne alınmış eski şehir meydanını yürüyerek geziyoruz. Kuleler, muhteşem surlar, 14. yy.'dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları, kuleler ve diğer önemli yapılar görülecektir. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer.

4.GÜN Trebinje - Kotor – Budva- Ulcinj 

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından, Dünyanın en genç devletlerinden Karadağ’a geçiyoruz. İlk durağımız, önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor. StariGrad’da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağınız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Daha sonra muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva’yı görecegiz.. Son Durağımız, zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur’lu bir multi milyardere satılması ile günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırma aşamasında olan muhteşem St Stefan’ı Panoramik olarak tepeden görebileceğimiz bir mola sonrasında Ulcinj’e hareket. Geceleme ve aksam yemeği otelimizde.

5.GÜN Ulcinj - Tiran - Ohrid

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından özel otobüslerimizle otelimizden hareket ediyoruz. Arnavutluk sınır kapısına varıyoruz. Gümrük işlemlerimizi yaptırıp Arnavutluk’un başkenti Tiran’a varıyoruz. Panoramik Tiran şehir turumuzda, Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, İskender Bey Heykeli ve Meydanı, Janna Nehri görülecek yerler arasındadır. Kısa bir yolculuğun ardından,Kafasan Arnavutluk sınır kapısına varıyoruz. Gümrük işlemlerimizi yaptırıp sonrasında Makedonya  Ohrid Gölü’ne transfer. Otele varışımızla birlikte odalara yerleşme Geceleme ve aksam yemeği otelimizde.

6.GÜN Ohrid 

Sabah kahvaltının ardından Ohrid şehir turumuzu yapıyoruz. Yürüyerek yapacağımız panoramik şehir turumuzda, Bizans döneminin Ohrid’deki en önemli kilisesi St. Panteleymon, günümüzde hala konserler için kullanılan Aya Sofya Kilisesi ve Roma döneminden kalma amfi tiyatro, Car Samuel Kalesi, St. Bogorodica Perivlerta, 4. yüzyıl kiliseleri Keşanlı İmareti, Kuloğlu ve Emin Mahmut Camileri, Çınar Meydanı, Ohrid Halveti Tekkesi, ziyaret ediyoruz, Şehir turunun ardından otelimize transfer. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

7.GÜN Ohrid – Resne – Manastır - Kalkandelen - Üsküp

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından özel otobüslerimizle Resne - Manastır (Bitola) Ohrid turunun ilk durağı olan  Resne’ye hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan ve İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan olan Resne’li Niyazi’nin Sarayını ziyaret ediyoruz. Manastır(Bitola) kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten’i, İshak Camiini, Yeni Cami’yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Şehir turunun ardından Makedonların Tetova olarak adlandırdığı, bizim tarihimizde Kalkandelen olarak bildiğimiz şehre gideceğiz. Burada dünyaca ünlü Alaca Camii ve külliyesinde bulunan medrese, İpek Yolu üzerinde kurulmuş 500 yıllık Harabati Baba Bektaşi tekkesi görülecek yerler arasındadır.. Ardından Üsküp’e hareket. Üsküp’e varış ve panoramik şehir turu. Turumuz esnasında,  tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, taş sokakları ve tarihi binaları ile Türk Çarşısı, Vardar Nehri, Kale, 6. yy.’dan kalma Taş Köprü, Türk ve Yahudi mahalleleri, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, Saat Kulesi, Makedonya Meydanı, eski ve yeni tren istasyonları, Hükümet binası, meclis, 17. yy.’dan kalma St. Spas Kilisesi, Rahibe Teresa Anıtı, Rahibe Teresa’nın Evi görülecek yerler arasındadır.. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

8.GÜN Üsküp - İstanbul

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından özel otobüslerimizle havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Türk Hava Yolları’nın uçuşu ile İstanbul’a hareket. İstanbul’a varış ve turumuzun sonu. 


TUR FİYATLARI

08 NISAN, 22 NISAN, 06 MAYIS, 20 MAYIS, 05 AĞUSTOS 2017

TK 1081  IST BEG   07:40     08:20

TK 1006  SKP IST   20:55     23:30

İki kişilik odada kişibaşı  € 549        / Tek kişilik oda farkı  €  160

3-12 Yaş Çocuk  € 499                  /  0-2 Yaş Çocuk      € 160

 

22 TEMMUZ 2017

TK 1081  IST BEG   07:40     08:20

TK 1006  SKP IST   20:55     23:30

İki kişilik odada kişibaşı  € 559        / Tek kişilik oda farkı  €  160

3-12 Yaş Çocuk  € 509                  /  0-2 Yaş Çocuk      € 160

 

***Tek kişilik oda farkına, içhat bağlantı ücretlerine ve 0-2 yaş çocuk fiyatları net fiyatlardır, komisyon uygulanmaz.

 

Not: Değerli misafirimiz, yukarıda size sunmuş olduğumuz fiyatlarımız havayollarının açıklamış olduğu en düşük ücretler baz alınarak oluşturulmuş olup rezervasyon anında değişiklik gösterebilir.


Fiyatlara dahil olan servisler

• Türk Havayolları ile ekonomi sınıfı uçuş bileti.

• Belgrad’ ta 1 gece Hotel Astoria  4* veya benzeri otelde yarım pansiyon konaklama

• Saraybosna’da 1 gece Hotel Hollywood 4* veya benzeri otelde yarım pansiyon konaklama

• Trebinje’de 1 gece Hotel Leotar  4* veya benzeri otelde yarım pansiyon konaklama

• Ulcinj’de 1 gece Hotel Otrant 4* veya benzeri otelde yarım pansiyon konaklama

  (Ulcinj konaklaması yerine İşkodra ‘da (Hotel Colosseo 4* vb konaklama sağlanabilir )

• Ohrid’te 2 gece Hotel Sileks 4* veya benzeri otelde yarım pansiyon konaklama. 

• Uskup’te 1 gece Hotel BW Karpos 4* veya benzeri otelde yarım pansiyon konaklama

• Programda belirtilen tüm transferler 

• Türkçe rehberlik hizmeti

• Seyahat sağlık sigortası 

Fiyatlara dahil olmayan servisler

• Otel extraları  

• Dubrovnik turuna katılacak misafirler için ulaşım bedeli kişibaşı € 30.

(Tur sırasında rehber tarafından toplanacaktır)  

Dubrovnik turuna katılacak misafirlerden yeşil pasaportlu olanlara vize gerekmemektedir, normal      pasaportu olanlara geçerli schengen vizesi yeterlidir.  

Hırvatistan vizesi isteyen misafirler için ise bizimle irtibata geçebilirsiniz. 

 • Çıkış harcı

• Uçaklarda 20 kg’ı aşan bagaj ucreti

• Müze ve ören yerleri girişleri 


Notlar:

• Varış veya Donüş noktası Pristine ile yapılan turlarda programda herhangi bir değişiklik olmayacaktır. Pristine, sadece  Havalimanı  kullanımı için programda yer almaktadır. 

• Tur rehberi program içeriği aynı kalmak şartıyla gelişen şartlara göre programda değişiklik yapabilir. 

• Havayollarının uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden, rötarlardan ve gecikmelerden firmamız sorumlu değildir.

• Acentamız, kategorileri aynı kalmak şartı ile otelleri değiştirebilir. 

• Gezi hareketinden 2 gün önce gezinin buluşma yeri , buluşma ve kalkış saati ve kesin otel isimleri bildirilecektir. 

• Programlarımız için tur başlangıç tarihi itibarıyle minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport gerekmektedir.

• Acentamız,havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.


Adınız
Planlanan Seyahat Tarihi
Email Adresiniz
Telefon Numaranız
İstekleriniz & Beklentileriniz