GEZİLESİ YERLER



549 €

Balkan Turları - Üsküp Başlangıç

1.GÜN İstanbul - Üsküp

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde THY kontuarında saat buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben Türk Hava Yolları’nın uçuşu ile Üsküp’e hareket. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğun ardından Üsküp’e varış. Varışa istinaden şehir turumuza başlıyoruz. Turumuz esnasında,  tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, taş sokakları ve tarihi binaları ile Türk Çarşısı, Vardar Nehri, Kale, 6. yy.’dan kalma Taş Köprü, Türk ve Yahudi mahalleleri, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, Saat Kulesi, Makedonya Meydanı, eski ve yeni tren istasyonları, Hükümet binası, meclis, 17. yy.’dan kalma St. Spas Kilisesi, Rahibe Teresa Anıtı, Rahibe Teresa’nın Evi görülecek yerler arasındadır.Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

2.GÜN Üsküp - Kalkandelen – Manastır – Resne - Ohrid 

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından özel otobüslerimizle otelimizden hareket ediyoruz. İlk olarak, Makedonların Tetova olarak adlandırdığı, bizim tarihimizde Kalkandelen olarak bildiğimiz şehre gideceğiz. Burada dünyaca ünlü Alaca Camii ve külliyesinde bulunan medrese, İpek Yolu üzerinde kurulmuş 500 yıllık Harabati Baba Bektaşi tekkesi görülecek yerler arasındadır.Daha sonra St. Naum - Resne - Manastır (Bitola) turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuzda öncelikle Manastır(Bitola) şehir turumuz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten’i, İshak Camiini, Yeni Camii’yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra muhteşem manzaralar eşliğinde St. Naum’a varıyoruz. Burada bölgenin en önemli azizlerinden biri olan St. Naum Manastırı ve Sarı Saltuk Türbesini ziyaret ediyoruz. Buradaki enfes manzara adeta nefesinizi kesecek niteliktedir. Ardından Resne’ye hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan ve İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan Resne’li Niyazi’nin sarayını ziyaret ediyoruz. Ardından Ohrid’e hareket. Geceleme ve aksam yemeği otelimizde

3.GÜN Ohrid 

Uyandırma ve kahvaltının ardından, Ohrid şehir turumuzu yapıyoruz. Bu turda Ohrid Camii, Türk Çarşısı, Haydar Kadı Camii, Yeni Camii, Bedesten, İshak Bey Camii, Hamam, Roma Dönemi Antik Şehir kalıntısı, Keraklea Lynketis, Saat Kulesi, Aya Dimitri Kilisesi, Ayasofya Klisesi, Aya Klement Manastırı, Aya Kaneo Kilisesi, Aya Pantelejmon Kilisesi, Samoil Kalesi görülecek yerler arasındadır. Ohrid’ te alışveriş için serbest zaman. Turun ardından otelimize transfer. Geceleme ve aksam yemeği otelimizde.

4.GÜN Ohrid - Tiran –Ulcinj 

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından özel otobüslerimizle otelimizden hareket ediyoruz. Gümrük işlemlerimizi yaptırıp Arnavutluk’ un başkenti Tiran’ a varıyoruz. Panoramik Tiran şehir turumuzda; Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, İskender Bey Heykeli ve Meydanı, Janna Nehri görülecek yerler arasındadır. Kısa bir yolculuğun ardından, Muriqan Arnavutluk sınır kapısına varıyoruz. Gümrük işlemlerimizi yaptırıp sonrasında dünyanın en genç devletlerinden Karadağ’a geçiyoruz ilk durağımız, Ulcinj. Geceleme otelde.  

 

5.GÜN Ulcinj- St. Stefan - Budva - -Kotor Trebinje 

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından özel otobüslerimizle otelimizden hareket ediyoruz. İlk durağımız, zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur’lu bir multi milyardere satılması ile günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırılma aşamasında olan muhteşem St Stefan’ı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir mola sonrasında durağımız muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva. Burada yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Ardından Karadağ’ da son durağımız önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor. Burada Stari Grad’da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağımız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Ardından Trebinje’deki otelimize transfer.

Arzu eden misafirlerimiz rehberiniz tarafından  organize edilecek olan Dubrovnik akşam turuna katılma imkanı bulacaklar.* Bu tura katılabilmek için misafirlerin yeşil pasaport sahibi veya geçerli kullanılabilir Schengen vizesi ya da Hırvatistan vizesi olması gerekmektedir. )(€ 30)

 

Turumuz sırasında Dubrovnik Şehrini akşam panoramik olarak keşfetmeye başlıyoruz. UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’ne alınmış eski şehir meydanını yürüyerek geziyoruz. Kuleler, muhteşem surlar, 14. yy.’dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları, kuleler ve diğer önemli yapılar görülecektir. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer.

6.GÜN Trebinje - Mostar - Saraybosna 

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından Bosna’ya Mostar’a hareket. ilk olarak Mostar’a gidiyoruz. Mostar’da yürüyerek yapacağımız turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkıldı, ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Koska Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Bosna-Hersek’te diğer durağımızda bütün tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel’i ziyaret ederek Saraybosna’ya transfer oluyoruz ve odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

 

7.GÜN Saraybosna - Belgrad

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından ve Avrupa’nın en müstesna çarşısı Baş Çarşı’da gezintimizi yapıyoruz. Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi’ni geziyoruz. Ardından Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası Hüsrev Bey Camii’ni geziyoruz. Turumuzun devamında Saat Kulesi, Saraybosna’da Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu’nu görüyoruz. Ardından 1. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü’nü gezdikten sonra Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesinden su içiyoruz. Son olarak Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen Fatih Camii’ni geziyoruz. Tur bitimi ile birlikte yola çıkıyoruz. Önce Tuzla yolu ile sınıra geliyor pasaport işlemlerimizden sonra, yola devam ediyor ve öğlen geç saatlerde Belgrad’ taki otelimize yerleşiyoruz. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

8.GÜN Belgrad - İstanbul

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından Belgrad şehir turumuzu yapıyor ve yürüyerek tarihi dokuyu geziyoruz. Kale içini surları, anıtları, Damat Ali paşa türbesini, Sokullu çeşmesini (1521-1878) diğer Osmanlı izlerini takip edip Tuna ve Savanın birleştiği noktadaki beyaz Beyler kentine veda ediyoruz. Turumuzun bitimi ile özel otobüslerimizle Belgrad Hava Limanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Türk Hava Yolları’nın uçağı ile saat İstanbul’a hareket. Yolculuğumuzun ardından  İstanbul’a varış. Turumuzun sonu. 


TUR FİYATLARI

01 NİSAN , 15 NİSAN

TK 1003  IST SKP                               08:00     08:30

TK 1084  BEG IST                               20:20     23:05

İki kişilik odada kişibaşı  € 549        / Tek kişilik oda farkı  €  160

3-12 Yaş Çocuk  € 499                  /  0-2 Yaş Çocuk      € 160

29 NİSAN, 13 MAYIS, 27 MAYIS, 29 TEMMUZ

TK 1003  IST SKP                                08:00     08:30

TK 1084  BEG IST      20:20     23:05

İki kişilik odada kişibaşı  € 559        / Tek kişilik oda farkı  €  160

3-12 Yaş Çocuk  € 519                  /  0-2 Yaş Çocuk      € 160

 

28 AĞUSTOS (KURBAN BAYRAMI)

TK 1003  IST SKP                                08:00     08:30

TK 1084  BEG IST                                20:20     23:05

İki kişilik odada kişibaşı  € 609        / Tek kişilik oda farkı  €  160

3-12 Yaş Çocuk   € 549                  /  0-2 Yaş Çocuk                € 160


***Tek kişilik oda farkına, içhat bağlantı ücretlerine ve 0-2 yaş çocuk fiyatları net fiyatlardır, komisyon uygulanmaz. 


Not: Değerli misafirimiz, yukarıda size sunmuş olduğumuz fiyatlarımız havayollarının açıklamış olduğu en düşük ücretler baz alınarak oluşturulmuş olup rezervasyon anında değişiklik gösterebilir.

Fiyatlara dahil olan servisler

• Türk Havayolları ile ekonomi sınıfı uçuş bileti.

• Uskup’te 1 gece Hotel BW Karpos 4* veya benzeri otelde yarım pansiyon konaklama

• Ohrid’te 2 gece Hotel Sileks 4* veya benzeri otelde yarım pansiyon konaklama. 

• Ulcinj’de 1 gece Hotel Otrant 4* veya benzeri otelde yarım pansiyon konaklama

  (Ulcinj konaklaması yerine İşkodra ‘da (Hotel Colosseo 4* vb konaklama sağlanabilir. )

• Trebinje’de 1 gece Hotel Leotar  4* veya benzeri otelde yarım pansiyon konaklama

• Saraybosna’da 1 gece Hotel Hollywood 4* veya benzeri otelde yarım pansiyon konaklama

• Belgrad’ ta 1 gece Hotel Astoria 4* veya benzeri otelde yarım pansiyon konaklama

• Programda belirtilen tüm transferler 

• Türkçe rehberlik hizmeti


Fiyatlara dahil olmayan servisler

• Otel extraları  

• Dubrovnik turuna katılacak misafirler için ulaşım bedeli kişibaşı € 30.

(Tur sırasında rehber tarafından toplanacaktır)  

Dubrovnik turuna katılacak misafirlerden yeşil pasaportlu olanlara vize gerekmemektedir, normal      pasaportu olanlara geçerli schengen vizesi yeterlidir.  

Hırvatistan vizesi isteyen misafirler için ise bizimle irtibata geçebilirsiniz. 

 • Çıkış harcı

• Uçaklarda 20 kg’ı aşan bagaj ucreti

• Müze ve ören yerleri girişleri 


Notlar

• Tur rehberi program içeriği aynı kalmak şartıyla gelişen şartlara göre programda değişiklik yapabilir. 

• Havayollarının uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden, rötarlardan ve gecikmelerden firmamız sorumlu değildir.

• Acentamız, kategorileri aynı kalmak şartı ile otelleri değiştirebilir. 

• Gezi hareketinden 2 gün önce gezinin buluşma yeri , buluşma ve kalkış saati ve kesin otel isimleri bildirilecektir. 

• Programlarımız için tur başlangıç tarihi itibarıyle minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport gerekmektedir.

• Acentamız, havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.


Adınız
Planlanan Seyahat Tarihi
Email Adresiniz
Telefon Numaranız
İstekleriniz & Beklentileriniz