GEZİLESİ YERLER1480 €

Zanzibar Turu

1. Gün İstanbul – Dar Es Salaam

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde Türk Havayolları kontuarı önünde uçuş saatinden 2 saat önce bulunma. Check in işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK603 sefer sayılı uçağı ile Dar Es Salaam’a 19. 10’da hareket.

2. Gün Dar Es Salaam – Zanzibar

Yerel saat ile 03:35'te (Yaz saati uygulamasının başlaması ile 29 Mart’tan sonra varış saati 02.35 olacaktır.) Dar Es Salaam Havalimanına varışın ardından pasaport işlemlerini halledip bagajınızı alıyor ve iç hatlar terminaline geçiyoruz. Yerel havayolları ile sabah 05.00 sularındaki ilk uçak ile Zanzibar 'a hareket ediliyoruz. Yarım saatlik kısa bir uçuşun ardından Zanzibar’a varıyoruz. Varışımızın ardından otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme.  Günün geri kalanında serbest zaman ve bembeyaz kumsalların, turkuaz rengi denizin keyfini çıkarabilirsiniz. Geceleme otelimizde. 

3. Gün Zanzibar

Sabah kahvaltısından sonra serest zaman. Dileyen misafirlerimiz tam gün sürecek Zanzibar şehir ve Baharat Turu’na turuna katılabilirler. Zanzibarın en büyük yerleşim yeri olan Stone Town, geçmişten beri sultanların ve dönemin ileri gelenlerinin gözdesi olmuştur. Aynı zamanda zamanının en büyük köle pazarları burada kurulmuş ve buradan köleler dünyanın farklı yerlerine taşınmışlardır. Bir taraftan Sultan Sarayı diğer tarafta Köle Pazarı göreceğiniz yerler arasında. Hayatında bir gerçeği olan zengin-fakir gerçeği sizi burada daha da fazla etkileyecek. 

Eski ve modern Stone Town ‘da dolaşırken Balık pazarı, Arap Kalesi, meyve pazarı, Katedral diğer görülecek yerler arasındadır. Bu turun sonun da lokal halkın yaşantısına tanıklık edeceksiniz, biraz da alış veriş’e kimse hayır demez sanırım. Alış veriş merkezlerinde verilecek molanın ardından gezimize Baharat turu ile devam ediyoruz. 

Zanzibar eski dönemlerden beri Baharat Adası olarak da bilinmektedir. Başta karanfil, vanilya, kakule olmak üzere pek çok baharat dünyanın birçok yerine buradan dağıtılmaktadır. Bu güzel doğa ve coğrafya sadece baharata değil aynı zamanda birbirinden farklı tropikal meyvelere de ev sahipliği yapmaktadır. Baharat turunda Zanzibar’ın en ünlü Baharat çiftliklerinden birine gidiliyor. Rehber eşliğinde farklı baharatların çiçek hallerini görecek, koklama ve hangi baharat olduğunu anlamaya çalışacaksınız, aynı zaman da tatlarına bakmak da farklı bir deneyim olacaktır. Ayrıca rehberiniz size baharatlar hakkında genel bilgi verecek, ilaç yapımında ve yiyeceklerle birlikte nasıl kullanıldığını anlatacaktır. Gezi sırasında bol bol tropikal meyve görüp yeme şansınız da olacak. Mevsimine göre görebileceğiniz baharatlardan bazılarını saymamız gerekirse vanilya, kakule, tarçın, karanfil, zencefil, biber, zerdeçal, limon otu, kimyon ve çok daha fazlası diyebiliriz.  Ayrıca tadabileceğiniz meyvelerden bazıları ise, muz, ananas, jackfruit, mango, papaya gibi lezzetli tropikal meyveler olacak. Turun sonunda otelimize geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

4. Gün Zanzibar

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz için Prison Adası turu yapılacaktır. Prison adası koloni döneminde Zanzibar halkının izole edilmesi için yapılmış ancak hiç kullanılmamış bir hapishanedir. Bir dönem de kölelerin yaşaması için kullanılmıştır. Şu anda adada hapishane kalıntıları ve bir otel bulunmaktadır. Stone Town ‘a yaklaşık 20 dakikalık bot yolculuğu uzaklığında olan ada, muhteşem mercan resifleri ile ünlüdür. Bu tur sırasında bolca denize girmek ve şnorkel yapma imkânınız olacak. Sabah saatlerine başlayan tur yarım gün sürüyor, tur bitimi otelimize dönüyoruz. Günün kalanını dinlenerek ve denizin tadını çıkararak devam edebilirsiniz. Geceleme otelimizde. 

5. Gün Zanzibar

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek yarım günlük Jozani Ormanı turuna katılabilirler. Bu turda adanın güneyinde yer alan Jozani Ormanını ziyaret ediyoruz. Dünya mirası listesinde de yer alan bu ormanda muhteşem bir doğa ile iç içe olacaksınız. Burada yaşayan en bilinen canlı ise Zanzibar Kızıl Colobus Maymunlarıdır. Rehber eşliğinde gerçekleşecek turda gördüğünüz farklı bitkilerin özellikle ilaç yapımında nasıl kullanıldığını dinleyecek, doğal ortamlarında birçok farklı hayvanı görebilme şansına sahip olacaksınız. Tur bitiminde otelimize dönüş ve günün kalanında dinleneme ve denizden faydalanabilirsiniz. Geceleme otelimizde. 

6. Gün Zanzibar

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz için ise yarım günlük Tekneyle Yunus Gözlem Turu yapılacaktır. Bu turumuz da geleneksel Zanzibar yelkenlileri ile adeta yunusları ile birlikte sizde yüzüyor hissedeceksiniz.  Tekne turumuz Zanzibar’ın güneyinde, Stone Town ‘a yaklaşık 1 saatlik uzaklıktaki Kizimkazi‘dan başlıyor. Kizimkazi önemli sayıda yunusa ev sahipliği yapan bir bölgedir. Buradan tekne ile açıldıktan sonar yunuslar size eşlik etmeye başlayacak, teknenin yakınına kadar gelip sizlere pozlar verecektir. Bu turumuzda ayrıca Hint okyanusunun masmavi berrak sularında şnorkel yapmak ve denizin muhteşem su altı görüntülerine de şahit olma imkânına sahipsiniz. 

7. Gün Zanzibar– Dar Es Salaam

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Zanzibar’a ve muhteşem doğa ve okyanusa veda vakti geldi. Otelimizden ayrılış işlemlerimizi tamamladıktan sonra aracımız havalimanına transfer işlemimizi gerçekleştiriyor. Akşam saat 19 sularındaki bir uçuş ile Zanzibar – Dar Es Salaam’a geçişimizi tamamlıyoruz. Gece geç saatlerdeki uçuşumuz için uzun bir beklememiz mevcut, bu beklemeyi sizlere keyifli bir hale getirebilmek için havalimanında bizi bekleyen aracımız ile kayalıkların üzerinde konumlanmış ve okyanus manzarasına sahip aynı zaman da lezzetli bir akşam yemeği yiyebileceğiniz restauranta doğru yola çıkıyoruz, yemeğin ardından havalimanına dönüş. 

8. Gün Dar Es Salaam – İstanbul

Havalimanında güvenlik ve biniş işlemlerimizi tamamlamamızın ardından Türk Havayollarına ait TK604 sefer sayılı uçak ile saat 04.35’te (yaz saati uygulaması ile 30 Mart sonrası uçuşlarda kalkış saat 03.35’te gerçekleşecektir.) İstanbul’a hareket. Uçuşumuz 7 saat 15 dakika sürecektir. Yerel saat ile 10.50’de Atatürk Havalimanına varış ve turumuzun sonu. Daima Tutaş Turizm’de buluşmak üzere…


OTEL

ODA TİPİ

01 MART

31 MART

01 NİSAN

30 HAZİRAN

01 TEMMUZ

31 AĞUSTOS

01 EYLÜL

22 ARALIK

Breezes Beach Club

(Yarım Pansiyon)

Standart Room

1480 €

1480€

1820€

1820€

Konokono Beach Resort

(Yarım Pansiyon)

Garden Villa

1895 €

2040€

2295€

2160€

Dream of Zanzibar

(Yarım Pansiyon)

Deluxe Room

1900€

1690

2120€

1980€

Diamonds La Gemma

(Her şey Dahil)

Deluxe Sea View

2325€

1980€

2395€

2395€


Not: Değerli misafirimiz, yukarıda size sunmuş olduğumuz fiyatlarımız havayollarının açıklamış olduğu en düşük ücretler baz alınarak oluşturulmuş olup rezervasyon anında değişiklik gösterebilir.

• Türk Havayolları ile İstanbul – Dar Es Salaam – İstanbul ekonomi sınıfı uçuşlar

• Yerel havayolları ile Dar Es Salaam – Zanzibar – Dar Es Salaam ekonomi sınıfı uçuşlar

• Seçmiş olduğunuz tesiste belirtilen pansiyon ile konaklama

• Zanzibar Havalimanı – otel – havalimanı transferleri

• Dönüşte Dar Es Salaam’da alınacak olan akşam yemeği için transferler

• Tüm havalimanı ve lokal vergiler

• Seyahat Sigortası


• Yurt dışı çıkış fonu 15TL

• Kişisel harcamalar

• Programda belirtilen tüm ekstra turlar

• Dönüşte Dar Es Salaam’da akşam yemeği. 


• İstanbul’a dönüşteki uçak saatinin bağlantı süresinden dolayı dileyen misafirlerimiz 1 gece Dar Es Salaam konaklaması yapabilir, oluşacak fiyat farkı ve detaylar için seyahat danışmanımız ile iletişim kurabilirsiniz.

• Programınızın öncesine Kenya Safari Programı ekleyebilirsiniz. Program detayları için satış danışmanlarımız ile iletişime geçmenizi rica ederiz. 

• Çocuk indirimleri , çocukların anne baba ile aynı oda da kalması halinde geçerlidir

• Programda belirtilen ekstra turlar örnek olarak verilmiş olup saatleri ve günü değişebilir

• Programda belirtilen saatler tarifeli seferlerdir ve hava yolundan alınmıştır. Olası değişikliklerden veya rötarlardan acentemiz sorumlu değildir. 

• Herhangi bir nedenle yolcunun uçağı kaçırmasından dolayı olabilecek sorunlarda sorumluluk yolcuya aittir ve biletin ait olduğu havayolunun bilet kuralları uygulanır. 

• Grup Rezervasyonlarında; Programlardaki uçak yerleri grup olarak alındığı ve biletlendiğinden dolayı uçak biletleriniz tur kalkış gününden 2 gün önce teslim edilecektir. Bayram dönemleri grup rezervasyonlarından havayolları koltuk seçimine müsade etmemektedir. Misafirlerimiz havayollarını arayarak kendileri koltuk seçimlerini yaptırabilirler. 

• Kişi başı bagaj hakkı 20 kilodur. Ayrıca her yolcu maksimum 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında el bagajı hakkına da sahiptir. El bagajının maksimum 7 kilo olması gerekir.

• Pasaport geçerlilik sürenizin tur bitim tarihinden itibaren en az 6 ay olması gerekmektedir.

• Tüm döviz hesaplamalarında Günlük gazetelerde yer alan merkez bankası döviz satış kuru geçerlidir.(bir önceki günün kapanış kurudur) 

• Tüm tur kayıtları minimum 40% ödeme ile açılacaktır. 

• Tur iptallerinde satış ve hizmet formunda yazılan kurallar geçerlidir. 

• Otellerin Check-in saati 14:00 ve Check-Out saati 12:00 dir.


Adınız
Planlanan Seyahat Tarihi
Email Adresiniz
Telefon Numaranız
İstekleriniz & Beklentileriniz